Рекомендованi eкскурсії та тури
01 Від «напою життя» до орла
02 Дотик на удачу
03 Прогулянка проспектом Свободи
04 Рейками трамваю № 7
05 Шляхами Львівських привидів
06 Маловідомі пам`ятки, польський Львів (Львовом на авто)

Італійський дворик

Отож, після того, як ви отримали нагоду помилуватися відомими місцями нашого міста, ми хочемо показати вам дещо особливе. Тут ви можете відчути себе у мальовничому куточку Італії. Все через те, що зараз ви знаходитесь у подвір’ї будинку №6, яке львів’яни часто називають італійським. Італійський дворик — дивовижний пам'ятник архітектури епохи Відродження, який вважається одним із найпрекрасніших та найромантичніших прикрас центральної частини Львова.

Сам будинок належав Костянтину Корнякту — купцю та виноторговцю з острова Кріт. Король Стефан Баторій дозволив спорудити Корнякту палац із шістьма вікнами на Площі Ринок. Дозвіл на будівництво будинків із шістьма вікнами на той час не можна було купити за жодні гроші, а тільки здобути відданою службою державі. Ви можете самостійно переконатись в цьому. Якщо добре придивитись, то впадає в око, що більшість будинків на площі Ринок має по три вікна на поверсі. Справа в тому, що у Львові діяло правило, згідно з яким представники нешляхетських станів – купці, ремісники, лікарі – мали право споруджувати на Ринку будинки не більше, ніж з трьома вікнами. Кожне вікно могло бути використане під крамницю, майстерню або просто для реклами. Саме тому й дотримувалися принципу рівних можливостей, щоб ніхто не мав переваги. Виняток робили лише для шляхти і духовенства, котрі не мали права займатися ремеслом і торгівлею. Вони могли ставити будинки з чотирма і шістьома вікнами. Отож, такої честі був удостоєний і Костянтин Корнякт.

Сам палац був зведений в 2 пол. XVIII ст., а його авторами стали італійські архітектори Петро з Барбони та Павло Римлянин. Італійський дворик був тихим та затишним місцем відпочинку всередині палацу, адже був побудований таким чином, що шум із площі туди не доносився. Варто зазначити, що дворик не просто називають італійським. Адже він напрочуд схожий із типовими двориками Риму та Флоренції.

comments powered by HyperComments